Jak usunąć drugi podbródek? Lipoliza iniekcyjna przyjdzie Ci z pomocą!

Drugi podbródek nie dodaje uroku. Regularnie ćwiczysz, stosujesz odpowiednią dietę, a on wciąż Cię szpeci. Nie myśl, że walka z nim to walka z wiatrakami. Z pomocą przychodzą Ci zabiegi medycyny estetycznej, takie jak redukcja drugiego podbródka z wykorzystaniem lipolizy iniekcyjnej. Zatem dumnie unieś głowę i pokaż wszystkim idealny kształt brody!

Drugi podbródek — dlaczego powstaje, rujnując wygląd twarzy?

Jeśli zastanawiasz się, czy walczyć z drugim podbródkiem, czy po prostu go zaakceptować, odpowiadamy — warto się go pozbyć. Tylko, musisz wiedzieć, jaka metoda jest tu najlepsza. Proponujemy lipolizę iniekcyjną, czyli zabieg, który rozbija tkankę tłuszczową w wybranych partiach ciała. Dlaczego jednak ów drugi podbródek staje się widoczny? Z powodu wielu czynników. Jednym z nich jest grawitacja — naturalne zjawisko pojawiające się u osób po 35 roku życia na skutek procesów starzenia. 

Gdybyśmy mieli wskazać jedną z przyczyn powstawania drugiego podbródka, pewnie by nam się to nie udało. Nadwaga wiąże się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, która pojawia się również i pod brodą. Nie dziwi zatem, że u osób otyłych powstaje druga broda. 

Jednak dzieje się to nie tylko, kiedy tyjesz, ale także, gdy chudniesz. Wtedy łatwo o nieestetyczne „chomiki” i właśnie drugi podbródek. 

”Wałeczek” pod brodą może być również skutkiem genetyki lub budowy ciała. Niektóre osoby mają większą tendencję do tego, aby tkanka tłuszczowa lokowała się w okolicach brody. Nie oszukujmy się — pozycja ciała także nie jest tutaj bez znaczenia. Jeśli dużo czasu spędzasz z pochyloną głową, możesz zaobserwować niekorzystne zmiany w wyglądzie twarzy. 

Lipoliza iniekcyjna sposobem, aby pozbyć się drugiego podbródka

Lipolizę iniekcyjną wykorzystuje się do redukcji drugiego podbródka. To zabieg niechirurgiczny, choć wcale nie oznacza to, że nie jest inwazyjny (nie wymaga ingerencji chirurga plastycznego). Czym jednak jest owa lipoliza iniekcyjna?

To metoda redukcji tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała lub twarzy. Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu w danym miejscu specjalnych preparatów zawierających lecytynę, L-karnitynę lub krzemionkę organiczną. Lecytyna pod postacią fosfatydylocholiny powoduje rozpad trójglicerydów. Dochodzi do niego po zniszczeniu komórek tłuszczowych. 

W przypadku redukcji drugiego podbródka wykorzystuje się inne substancje, niż te, których celem jest likwidacja tłuszczu na ciele pacjenta. W drugi podbródek wstrzykuje się substancję z wyciągu soi oraz soli żółciowej. To one powodują rozpuszczenie komórek tłuszczowych. 

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Nie obawiaj się — zaczerwienienie lub ewentualny lekki stan zapalny znikną po kilku dniach. 

Redukcja drugiego podbródka, czyli zabieg, który odmienia twarz!

Za pomocą lipolizy iniekcyjnej chciałabyś osiągnąć spektakularne efekty? Tak właśnie się stanie! Na co możesz liczyć, jeśli chodzi o redukcję drugiego podbródka? Po zabiegu zauważysz, że:

 • Twoja skóra stała się jędrna, 
 • wysmukliłaś szyję, 
 • pozbyłaś się drugiej brody, 
 • odżywiłaś i nawilżyłaś skórę. 

Naturalnie, najlepsze efekty osiągniesz, jeśli jesteś dość szczupłą osobą. Nie oznacza to jednak, że lipoliza iniekcyjna nie pomoże paniom, które mają nieco więcej kilogramów. 

Dzięki zabiegowi możesz pozbyć się nawet 5 centymetrów tkanki tłuszczowej! Co więcej, na skutek lipolizy iniekcyjnej dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Jednak najlepsze rezultaty osiągniesz po serii zabiegów. To one odmienią Twoją twarz. 

Lipoliza iniekcyjna — przeciwwskazania

Lipoliza iniekcyjna redukująca drugi podbródek nie jest mocno inwazyjna, co nie oznacza, że wszyscy mogą się jej poddać. Zabieg nie jest przeznaczony dla kobiet, które:

 • są w ciąży lub karmią piersią, 
 • cierpią na otyłość, 
 • borykają się ze schorzeniami wątroby i nerek, 
 • mają stwierdzoną cukrzycę, 
 • chorują na epilepsję, 
 • cierpią z powodu chorób autoimmunologicznych, 
 • przechodzą infekcje skóry, 
 • mają zaburzenia krzepliwości krwi, 
 • reagują alergicznie na składniki preparatu. 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej zredukuje Twój drugi podbródek. Dzięki temu odzyskasz atrakcyjny wygląd i pewność siebie. Nie zapomnij jednak o właściwej pielęgnacji. Tak jak dbasz o skórę na twarzy, zadbaj o skórę na szyi i brodzie. One także wymagają troski. Wybieraj kosmetyki przeznaczone do tych partii ciała i stosuj je regularnie. Systematyczna pielęgnacja i zabiegi medycyny estetycznej zdziałają cuda! 

Zobacz więcej na stronie https://drzazgaclinic.pl/zabiegi/lipoliza-iniekcyjna/