Czy boli przebijanie ucha? Czy trzeba bać się przekłuwania uszu?

Kolczyki w uszach to powszechny element ozdobny. Jednak wciąż proces przekłuwania uszu kojarzy się on, z czymś nieprzyjemnym i bolesnym. Czy tak jest rzeczywiście? Na ten temat dowiemy się nieco więcej z niniejszego tekstu.

Przekłuwanie uszu na szczęście nie musi wiązać się z tak przykrymi doświadczeniami. Dzieje się tak dlatego, że rozwinęły się już sposoby wykonywania tego zabiegu. Stąd też nie jest on już ani bolesny, ani też czasochłonny. Współcześnie przekłuwanie uszu wykonuje się przede wszystkim z użyciem pistoletu. Jest to znacznie wydajniejszy wariant i do tego pozwala na symetryczne przekłucie uszu, pod kątem prostym do płatków usznych. Przed zabiegiem kosmetyczka zawsze dezynfekuje płatek uszu i zaznacza na nim miejsce, które ma być przekłute. Do pistoletu aplikowane są zazwyczaj kolczyki zrobione z antyalergicznego tytanu. Te przejściowe kolczyki są nieco grubsze niż zwykła biżuteria, aby nieco rozepchać dziurkę w uchu, aby później nie zarastała ona ponownie. Samo przekłucie odbywa się szybko i jest bezbolesne. Można je przyrównać do pobierania krwi, ale tu wszystko trwa znacznie krócej.

Jaki wiek będzie optymalny na tego rodzaju zabieg?

Takie pytanie nie zaskakuje, bo pojawia się często. Jednak trudno wskazać dokładnie jeden optymalny przedział wiekowy, kiedy jest to skazany zabieg. Mając w tej materii jakieś obawy, warto porozmawiać np. z pediatrą. Przy wątpliwościach nie podejmujmy decyzji samodzielnie, ale poczekajmy aż dziecko samo, zechce mieć taką ozdobę. Czasem jest to w wieku 5 lat, ale bywa i po 15 roku życia.

Przekłuwanie uszu cena , czyli koszty za zabiegu

Jeśli interesuje nas przekłuwanie uszu cena, to musimy wiedzieć, że jest ona różna w zależności od regionu i sposobu wykonywania. Małe salony i te oddalone od większych ośrodków mają niższe ceny.

Choć przekłucie uszu może wiąże się z pewnym dyskomfortem, to jednak nie jest to jakoś specjalnie bolesne. Do tego całość jest bezpieczna i przebiega szybko. Najlepiej korzystać z renomowanych miejsc, bo gwarantują one wykorzystanie najnowszych i opatentowanych technologii.