Jak prać swetry?

Obecnie w wielu miastach w Polsce możesz zamówić szybkie pranie na telefon – Warszawa, Gdańsk, Kraków czy Szczecin to tylko niektóre z dostępnych lokalizacji. Nie musisz już zastanawiać się, jak wyprać swój ulubiony sweter i jakich detergentów użyć. Gotowe rozwiązania przygotowali specjaliści z polskiej sieci pralni EBS.

Pranie swetrów w pralni

Jak prać swetry? Wbrew pozorom, nie jest to łatwe zadanie. Zamiast analizować skomplikowane symbole na metkach i ryzykować utratę swoich ulubionych ubrań, zdaj się na profesjonalistów. Personel pralni dobrze wie, co zrobić, by odświeżyć sweter w taki sposób, by nie skurczył się, nie stracił intensywnego koloru i kształtu. W pralni delikatne swetry poddawane są różnym zabiegom, mającym na celu wywabienie plam, neutralizację przykrych zapachów oraz nadanie miękkości włóknom.

Masz w domu stertę brudnych swetrów wełnianych lub syntetycznych? Zamiast prać je w pralce i tracić kilka dni na ich suszenie, zamów pranie na telefon. Warszawa i inne, duże polskie miasta mają już nowoczesne pralnie EBS, wyspecjalizowane w praniu swetrów i wielu innych, delikatnych tkanin. Zadzwoń do pralni i umów się na odbiór swetrów – wypraną i odświeżoną garderobę odzyskasz w kilka dni.

Pranie swetrów: ABC domowego prania

Jeśli masz jeden lub dwa swetry i nie chcesz oddawać ich do pralni, możesz odświeżyć je samodzielnie. W pierwszej kolejności zapoznaj się z informacjami na metce, opracowanymi przez producenta. To najważniejsza instrukcja, której dokładna analiza pozwoli Ci uniknąć wielu błędów. Zwróć uwagę na to, czy dany sweter można prać w pralce – jeśli nie, przygotuj miskę, letnią wodę i delikatny płyn do prania ręcznego.

Jeżeli producent swetra dopuszcza opcję prania mechanicznego, ustaw krótki program do tkanin delikatnych i zwróć uwagę na to, czy na koniec możesz odwirować tkaninę. Miękkie swetry najlepiej pierz w specjalnych płynach o działaniu piorąco-rozmiękczającym. W fazie płukania dodaj też niewielką ilość płynu zapachowego, by utrzymać przyjemny, świeży zapach.