Domowe spa dla wszystkich!

Słowo SPA kojarzy się z czymś co jest nieosiągalne dla wszystkich, z zabiegami, które nie są na portfel przeciętnego Polaka i przede wszystkim utożsamia się je z kobietami. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że mężczyźni coraz częściej zaglądają do kosmetyczki, chodzą do barbera i z pewnością świadomość dbania o swój wygląd jest większa niż jeszcze parę lat temu. Dziś nie budzi już zażenowania mężczyzna, który korzysta z kosmetyków do skóry. Przedstawimy parę sposób jak zrobić sobie domowe spa skupiając się przede wszystkim na kąpielach w różnego typu solach.

Rodzaje kąpieli i ich zastosowanie

Kąpiel w soli już nie musi się kojarzyć z wyjazdem babci do Ciechocinka czy innego sanatorium w celach poprawy zdrowia – możemy stworzyć małe sanatorium w naszym domu. Celem kąpieli ma być przede wszystkim relaks, ale za nim powinny iść korzyści zdrowotne. Na pomoc przychodzą nam sole, które możemy wykorzystać w kąpieli, a i nasze schorzenia mogą odejść do lamusa.
Pierwszym rodzajem kąpieli jest kąpiel ziołowa, którą możemy sobie stworzyć sami za pomocą mieszanki różnych ziół, co stwarza pole do kreatywności i zarazem wyboru zastosowania danej mikstury. Dla poprawienia kondycji naszej skóry warto zastosować napar z dwóch, trzech garści szałwii z dodatkiem rumianku. Po zalaniu tych ziół 2,5 litra wody i gotowaniu ok. 15 minut trzeba je dodać do wanny z ciepłą wodą.

Twojej pracy towarzyszą napięcia i jesteś przemęczony? Z pomocą przychodzi kąpiel, która zrelaksuje Cię przed snem. Wrzuć parę garści rumianki i dodaj 2,3 garści ziela lipy na niewielkim gazie przez około 20 minut. Następnie odcedź wywar i dodaj go do wanny. Warto dodać też odrobinę mirtu cytrynowego, który ma bardzo przyjemny zapach i również poprawi naszą jakość snu.

Problemy z bólem mięśni? Kąpiel z kwasem mrówkowym pomoże Ci zniwelować bóle oraz nerwobóle. Do kąpiel dodaj max. 150 gramów kwasu mrówkowego do wody o temperaturze ok. 35 stopni Celsjusza i odpoczywaj w wannie 15 minut. Z pewnością kolejny dzień będzie dla Ciebie przyjemniejszy.

Pamiętaj o takich produktach jak peeling, który możesz stosować każdego dnia, by złuszczać i usuwać martwy naskórek. Firmy kosmetyczne oferują masę kremów, na każdy rodzaj skóry, nawet z podziałem na płeć, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie…