Ubranka dla niemowlaka na upalne lato

Lato to czas, w którym nasze niemowlęta narażone są na działanie wyższych temperatur i promieniowania słonecznego. To również okres, w którym jako rodzice musimy znaleźć odpowiedni balans w ubraniach naszego małego dziecka. Z jednej strony zależy nam na tym, by maluch czuł się swobodnie, pewnie oraz, by było mu ciepło, a z drugiej strony nie możemy sprawić, że będzie mu za gorąco, co może doprowadzić do odparzeń ciała, a w skrajnych przypadkach również do przegrzania niemowlęcego organizmu.

Biorąc to pod uwagę, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na ubranka dziecięce dla niemowląt, które wykonane są z wysokiej jakości materiałów. W okresie letnim doskonale sprawdzą się propozycje bawełniane lub lniane, które gwarantują odpowiednią izolację termiczna i są przewiewne, co powinno być dla nas kluczem. Ubrania z tych materiałów odpowiednio przylegają do skóry dziecka oraz zapewniają mu dużą swobodę ruchów, które w przypadku niemowląt często są jeszcze nie w pełni kontrolowane. Prawidłowe odprowadzanie wilgoci z niemowlęcego ciała oraz zapewnienie mu świeżego powietrza, wpływa korzystnie na skórę dziecka i minimalizuje ryzyko mikrourazów.

Jakie ubranka wybrać dla niemowlaka na letnie dni?

W letnie dni doskonale sprawdzają się ubrania na krótki rękaw dla maluszka. Mogą to być estetyczne bodziaki z krótkim rękawem lub komplety, które składają się z koszulki i spodenek. W przypadku dziewczynek świetnym wyborem mogą być przewiewne sukienki, które będą jednocześnie wygodne i bardzo estetyczne. Nie zapominajmy jednak o tym, że naszemu maluchowi musi być ciepło, dlatego na chłodniejsze letnie dni lub wieczory postawmy na przewiewne czapeczki oraz bluzeczki i spodnie z dłuższym rękawem, nogawką. W takich sytuacjach dobrze sprawdza się również cienkie kombinezony.

Wybierając ubrania dla swojego malucha, koniecznie zwracajmy uwagę na jakość ich wykonania. Materiały powinny być w pełni bezpieczne dla naszego dziecka, a ubrania zaprojektowane w ten sposób, by zapewniły mu swobodę ruchów i prawidłowy rozwój. W takich sytuacjach warto stawiać na sprawdzonych projektantów i marki, które dostarczają najwyższej jakości odzież dziecięcą i niemowlęcą. Jedną z takich firm jest francuska marka Jacadi, której ubrania cechują się unikatowym stylem oraz prestiżem i spełniają oczekiwania nawet najbardziej zatroskanych rodziców niemowląt.