Zasady gry Kaskada

Kaskada- zasady gry

Kaskada jest loterią pieniężną, której organizatorem jest Totalizator Sportowy. W Polsce można w nią zagrać już od 9 maja 2011 roku. Na samym początku losowania odbywały się od poniedziałku do soboty, by od 1 marca 2013 były już codziennie. W związku z dużym zainteresowaniem, od 11 stycznia 2016 roku losowanie Kaskada wyniki odbywa się aż dwa razy dziennie, co zwiększa nasze szanse na główną wygraną.
W przeciwieństwie do Dużego Lotka, w przypadku Kaskady, jesteśmy całkowicie zdani na maszynę, która wybiera za nas liczby. Nie ma możliwości wyboru własnych, ulubionych liczb. Gracz, podczas wykupowania losu, otrzymuje dwa zestawy, całkowicie losowych liczb, w zakresie od 1 do 24. Aby zdobyć wygraną najniższego stopnia, potrzebne jest 8 dobrze trafionych liczb. Podobnie jak w grach takich jak Multi Multi oraz Lotto Plus, wygrane nie są zależne od puli i zawsze są stałe. Cena losu to 2 zł, zaś główna wygrana wnosi aż 250 000 zł

Kaskada wyniki – jak wygląda losowanie?

Losowanie odbywa się w studiu Lotto, gdzie losowanych jest 12 liczb. Nasz los wygrywa, gdy w naszych zestawach znajdziemy 8 liczb wylosowanych przez maszynę. Nasza wygrana w tej sytuacji wyniesie 2 zł, czyli otrzymamy zwrot pieniędzy wydanych na kupon. Trafiają 9 cyfr, wygrana to już 8 zł, 10 cyfr daje nam nagrodę pieniężną w wysokości 25 złotych, zaś 11 – 1000 zł. Głowna wygrana jest wtedy, gdy na naszym kuponie znajdziemy 12 wylosowany cyfr i wyniesie ona wtedy wspomniane wyżej 250 tys. złotych. Jak możemy wyczytać w regulaminie Totalizatora Sportowego, w jednym losowaniu pada tylko i wyłącznie jedna wygrana.

Prawdopodobieństwo wygranej

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą zacząć swoją przygodę z Kaskadą, jest taka, że prawdopodobieństwo wygranej jest najwyższe spośród pozostałych gier Lotto. Wynosi ona aż 1:4,5. Jeżeli jeszcze nie wiemy, czy to jest coś, co jest dla nas odpowiednie, na stronie Lotto.pl, istnieje możliwość zagrania na próbę. Pozwala nam to na zapoznanie się z zasadami gry oraz na odczucie emocji, które są odczuwane podczas losowania.