Wybór pieluch dla niemowlaka

Wyprawka dla niemowlaka

Każdy rodzic wie jak ważnym i emocjonującym momentem jest kompletowanie wyprawki. Wybór akcesoriów dla dzieci jest ogromny, dlatego na samym początku warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebuje niemowlak w pierwszych chwilach swojego życia. Okazuje się bowiem, że zwykle rodzice kupują dużo niepotrzebnych rzeczy, które później zajmują tylko niepotrzebnie miejsce. Warto pamiętać, że w opiece nad dzieckiem nie potrzebujemy wiele. Najważniejsze, by mieć kilka ubranek w mniejszym rozmiarze, kilka podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych, jakiś kocyk lub śpiworek do spania, a także kilka pieluch w najmniejszym rozmiarze. Wybierając pieluchy należy zastanowić się czy chcemy używać pieluch jednorazowych, tak popularnych w obecnych czasach, czy też pieluch wielorazowych.

Pieluchy wielorazowe

Zgłębiając temat pieluch wielorazowych okazuje się, że wybór na rynku jest w tej chwili bardzo duży. Obecnie używa się specjalnie uszytych pieluch, które kształtem przypominają jednorazówki. Jednak jakie pieluszki wielorazowe wybrać? Najłatwiejsze i najbardziej podobne do jednorazówek są pieluchy tak zwane all-in-one. Składają się one z zewnętrznej warstwy nieprzepuszczającej wilgoci oraz wkładów chłonnych zintegrowanych z pieluszką. Są to pieluchy najwygodniejsze, nie wymagają od rodziców wielu przygotowań, jest to jednak opcja dosyć droga. Jedna pielucha potrafi kosztować kilkadziesiąt złotych. Inną opcją na wielopieluchowanie są pieluchy kieszonki lub tak zwane otulacze z wkładami chłonnymi.

 

Otulacz jest to zewnętrzna, nieprzemakalna warstwa pieluchy, która chroni przed przeciekaniem wkładu chłonnego na zewnątrz. Kieszonki są to pieluchy, które posiadają miejsce na wkład chłonny pomiędzy warstwą nieprzemakalną, a warstwą, która styka się z pupą dziecka. Różnica pomiędzy otulaczami polega na tym, że kieszonkę należy po każdym użyciu wyprać, otulacz zaś jeśli nie zostanie zabrudzony lub przesikany można użyć kilka razy. Wybór pieluch zależy więc od rodziców i ich preferencji.